Вести што го содржат тагот Селектори

КАРМА: Македонија пак против нови селектори

Против кого ќе играме на Светското првенство во Полска и Шведска

Прочитај повеќе

И женската Кореја со европски селектор

Две репрезентации на Јужна Кореја најверојатно ќе имаат европски селектори

Прочитај повеќе

Сменети и селекторите на Чешка

Селекторското дуо нема да ја води Чешка во иднина, иако има уште две години од договорот

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Ѓорѓиќ, Ристановиќ, Рибера...

Екипите довршуваат со составување на ростерот непосредно пред стартот на првенствата

Прочитај повеќе

Двајца селектори за 30 години

Норвешка потпиша нов договор со селекторот, останува до 2025

Прочитај повеќе