Вести што го содржат тагот ЕП

Ќе има ЕП или не? Данска решава утре

Данска утре ќе реши дали ќе се игра ЕП кај нив или нема

Прочитај повеќе

Митревски: Победа за да тргне возот!

Вечерва македонската репрезентација се враќа на големата сцена. Финска е првиот залак

Прочитај повеќе

РАСПОРЕД И ТЕРМИНИ: Почнуваме со Финска, завршуваме со Швајцарија

ЕХФ ги официјализираше термините и распоредот на квалификациите за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Португалија смени важен играч

Важен играч отпадна од португалскиот тим

Прочитај повеќе

Познати играчи што нема да ги видиме на ЕП

Голем број познати играчи нема ги видиме на ЕП

Прочитај повеќе