Вести што го содржат тагот ЕП

Mакедонија е веќе пласирана на ЕП 2022!

Македонија практично е пласираната на ЕП 2022. Но, сега почнува битка за полесен противник на ЕП

Прочитај повеќе

Дамите од Финска се откажаа, ќе ги следат ли и мажите?

Можно ли е Македонија да остане со еден противник помалку во квалификациите за ЕП 2022?

Прочитај повеќе

Норвешка е нов европски првак!

По пауза од четири години, Норвешка повторно е златна

Прочитај повеќе

Русија без најголемата ѕвезда на ЕП 2020

Најдобрата руска ракометарка нема да игра на ЕП Данска

Прочитај повеќе

ЕХФ ЕУРО: Крај на драмата, Данска доби дозвола за ЕП

Данска доби зелено светло да организира ЕП

Прочитај повеќе