Вести што го содржат тагот ЕП

РАСПОРЕД И ТЕРМИНИ: Почнуваме со Финска, завршуваме со Швајцарија

ЕХФ ги официјализираше термините и распоредот на квалификациите за ЕП 2022

Прочитај повеќе

Португалија смени важен играч

Важен играч отпадна од португалскиот тим

Прочитај повеќе

Познати играчи што нема да ги видиме на ЕП

Голем број познати играчи нема ги видиме на ЕП

Прочитај повеќе

ТРИ ДЕНА ДО ЕП: Денеска генералната проба во Виена

Денеска е на ред генералната проба во салата во Виена во која ќе се игра ЕП

Прочитај повеќе

Карачиќ се повреди, ќе стигне ли до ЕП?

Поранешниот играч на Вардар не го доигра мечот со Мешков Брест

Прочитај повеќе