Вести што го содржат тагот Спортинг

Спортинг ги чува „скопските“ ѕвезди

Играчите што се прославија во Скопје се на платниот список на Спортинг

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Митревски симна зицер во последната минута, но...

Голема драма на натпреварот меѓу Спортинг и Порто

Прочитај повеќе

Спортинг падна во Битола

Голема победа на Е. Пелистер во Европската лига. Битолчани ќе се борат за првото место во групата

Прочитај повеќе

Е. Пелистер вечерва оди на победа со Спортинг

Е. Пелистер денеска во Битола оди по два бода од дуелот со Спортинг

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со бод од Лисабон

Е. Пелистер и Спортинг одиграа нерешено на мечот во Лисабон

Прочитај повеќе