Вести што го содржат тагот Спортинг

Спортинг падна во Битола

Голема победа на Е. Пелистер во Европската лига. Битолчани ќе се борат за првото место во групата

Прочитај повеќе

Е. Пелистер вечерва оди на победа со Спортинг

Е. Пелистер денеска во Битола оди по два бода од дуелот со Спортинг

Прочитај повеќе

Е. Пелистер со бод од Лисабон

Е. Пелистер и Спортинг одиграа нерешено на мечот во Лисабон

Прочитај повеќе

Ќе продолжи ли битолската еуфорија?

Битолчани денеска на тежок тест во Португалија

Прочитај повеќе

Португалија лансираше нова ѕвезда

На ЕХФ Еуро во хрватска игра новата голема надеж на португалскиот ракомет

Прочитај повеќе