Вести што го содржат тагот Татран

Металург уште ќе чека за прва победа

Металург не успеа ни на дуелот со Татран Прешов да стигне до првата победа сезонава

Прочитај повеќе

Татран му направи услуга на Вардар

Татран направи изненадување во СЕХА, славеше во Брест

Прочитај повеќе

Вардар не дозволи изненадување

Вардар имаше контрола, но Татран имаше шанса да освои барем бод

Прочитај повеќе

Последна проверка пред Нант

Татран беше последната проверка за Вардар пред првото вистинско искушение на домашен терен

Прочитај повеќе

Само Вардар е без пораз во СЕХА

Целје го совлада Татран на гости и го остави македонскиот клуб единствен во СЕХА Гаспром со 100 насто ефект

Прочитај повеќе