Вести што го содржат тагот Татран

Татран на пат да стане аматерски клуб

Татран Прешов можеби ја игра последната сезона во која имаше резултатски амбиции

Прочитај повеќе

Ќе ги реши ли Металург дилемите на СЕХА?

Татран не смее за загуби. Металург си има своја математика

Прочитај повеќе

СЕХА: Вардар на мускули до нови бодови

Вардар го совлада Татран Прешов на последниот натпревар на домашен терен сезонава

Прочитај повеќе

Јагањац: Металург, ти благодарам

Прва победа на Металург сезонава, последна за Јагањац како играч на Металург

Прочитај повеќе

Металург уште ќе чека за прва победа

Металург не успеа ни на дуелот со Татран Прешов да стигне до првата победа сезонава

Прочитај повеќе