Вести што го содржат тагот Татран

Костески и Татран остана без Куп пехар!

Сензација во Купот на Словачка

Прочитај повеќе

Вториот СЕХА „снајпер“ се сели во Франција

Хрватскиот бек се договори со францускиот клуб и си заминува од Татран Прешов

Прочитај повеќе

СЕХА: Мешков го одбра Загреб, дали ќе биде возвратено?

НЕКСЕ - МЕШКОВ 26-29 (17-17)

Прочитај повеќе

Трансфери: Кашпарек останува, Хрстка си оди

Еден чешки репрезентативец продолжи договор, друг си најде нова екипа

Прочитај повеќе

Металург без волја, мотив и без шанси во Прешов

Металург со минус од десет гола се враќа од Словачка

Прочитај повеќе