Вести што го содржат тагот Татран

Трансфери: Кашпарек останува, Хрстка си оди

Еден чешки репрезентативец продолжи договор, друг си најде нова екипа

Прочитај повеќе

Металург без волја, мотив и без шанси во Прешов

Металург со минус од десет гола се враќа од Словачка

Прочитај повеќе

Татран на пат да стане аматерски клуб

Татран Прешов можеби ја игра последната сезона во која имаше резултатски амбиции

Прочитај повеќе

Ќе ги реши ли Металург дилемите на СЕХА?

Татран не смее за загуби. Металург си има своја математика

Прочитај повеќе

СЕХА: Вардар на мускули до нови бодови

Вардар го совлада Татран Прешов на последниот натпревар на домашен терен сезонава

Прочитај повеќе