Вести што го содржат тагот Татран

Татран лут: Ако немаат пари, нека не играат!

Во Словачка повторно е жешко, Татран сам против сите

Прочитај повеќе

Двајца Словенци си одат, еден доаѓа

Краток преглед низ трансфер листите во Европа

Прочитај повеќе

Сехалигаш ги промени сите договори на играчите

Словачкиот првак ги намали договорите на сите играчи за оваа и следната сезона

Прочитај повеќе

Поништена сезоната во Словачка

Словачка ја поништи ракометната сезона

Прочитај повеќе

Што бараше Спартак во СЕХА?

Татран прв до 1/4 финале на СЕХА

Прочитај повеќе