Вести што го содржат тагот Татран

Сехалигашот загуби „три од три“

Некогаш беа неприкосновени во регионот, сега губат во серија

Прочитај повеќе

Алкалоид ќе го предизвика Целје

Денеска е вториот ден од турнирот во Струга

Прочитај повеќе

Tатран и Целје доаѓаат во Струга

Пет екипи познати, се чекаат уште три

Прочитај повеќе

Татран ќе игра во Чешка, но не и во СЕХА

Единствениот клуб од Словачка вреден за внимание, повлекува големи потези

Прочитај повеќе

Противник на Е. Пелистер доведе добро засилување

Словачкиот ракометар од Франција се сели во Унгарија

Прочитај повеќе