Вести што го содржат тагот СЕХА Гаспром

Јагањац прв снајпер во СЕХА Гаспром

На две кола до крајот на регуларниот дел Халил Јагањац е најдобар стрелец на СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

СЕХА ве кани на Ф4 во Скопје (ВИДЕО)

СЕХА Гаспром го објави првото промотивно видео за „ Скопје Ф4“

Прочитај повеќе

СЕХА задоволна што „Ф4“ ќе се игра во Скопје

Раководството на СЕХА и на Вардар задоволни што „Ф4“ годинава ќе се игра во „Јане Сандански“

Прочитај повеќе

СЕХА: Металург го среди Мешков Брест

Металург на претпоследниот меч на домашен терен во СЕХА, забележа победа на Мешков Брест

Прочитај повеќе

Мешков ќе игра во исто време во Скопје и во Гомељ

Мешков Брест во исто време ќе игра со Металург во Скопје и со Гомељ во Белорусија

Прочитај повеќе