Вести што го содржат тагот СЕХА Гаспром

СЕХА: Вардар во нов термин на „Ф4“

Нов термин за натпреварот на Вардар на Ф4

Прочитај повеќе

СЕХА ги одреди Ф4 термините

СЕХА ги одреди термините во кои ќе се играат натпреварите на Скопје Ф4

Прочитај повеќе

СЕХА: Металург има двајца асистенти во Топ 5

Металург има двајца ракометари во Топ 5 стрелци и двајца во Топ 5 асистенти во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе

СЕХА: Металург со победа ја спушти завесата

Металург го совлада Целје на својот последен меч во СЕХА

Прочитај повеќе

СЕХА: Пораз и седмо место за Металург

Металург одигра млако и бледо и беше лесно надигран од просечниот словачки шампион

Прочитај повеќе