Вести што го содржат тагот СЕХА Гаспром

Тежок пораз на Металург, уште потежок на Железничар

МЕТАЛУРГ - ППД ЗАГРЕБ 24-36 (10-15)

Прочитај повеќе

СЕХА: Вардар на мускули до нови бодови

Вардар го совлада Татран Прешов на последниот натпревар на домашен терен сезонава

Прочитај повеќе

Лесни бодови за Вардар, деби на Гедбан

Три бода за Вардар од дуелот со српскиот шампион

Прочитај повеќе

Металург со „лејт ентри“ во прво коло

Металург можеби и во првото коло од СЕХА Гаспром ќе биде без странските засилувања

Прочитај повеќе

Келце се откажа од играње во СЕХА

По разговорите со Супер лигата и Федерацијата на Полска, Келце објави дека нема да игра во СЕХА Гаспром

Прочитај повеќе