Вести што го содржат тагот Микел Хансен

Пропадна Конго Челинџ, Хансен ги „измами“

Ракометарите на Конго имаа челинџ задача. Да го симнат стегачот од главата на Микел Хансен

Прочитај повеќе

Паника во Данска: Хансен мора да игра

Микел Хансен ќе игра на мундијалот во Египет

Прочитај повеќе

Микел Хансен се откажува од СП Египет?

Египет планира да има илјадници гледачи на трибините. На данската ѕвезда тоа не ѝ се допаѓа

Прочитај повеќе

Микел Хансен: Имало и полошо од ЕП 2020

Елиминацијата во прелиминарната рунда од ЕП не е нејголемото разочарување за Данецот

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Ракометна магија од Хансен, Гензајмер...

Компилација од селектирани моменти во кои доминираат Микел Хансен и Уве Гензајмер

Прочитај повеќе