Вести што го содржат тагот Висла

Келце со јапонски манири

Чиста соблекувална, честитка и пиво

Прочитај повеќе

Волф му донесе титула на Келце, Висла нема срце за шампион

Келце остана непоразен на гостувањето кај најголемиот ривал и ќе ја одбрани шампионската титула

Прочитај повеќе

Висла - Келце: Четири црвени уште во прво полувреме

Света војна ги викаат дуелите меѓу Висла и Келце во Полска. Во моментов се игра такво дерби, а има се е сешто на него

Прочитај повеќе

Судевме тежок меч, еден од најтешките досега

Македонски судии делеа правда на натпреварот меѓу Келце и Висла Плоцк

Прочитај повеќе

Начевски и Николов ја судат „светата војна“ во Полска!

Македонски судии на големото дерби во Полска

Прочитај повеќе