Вести што го содржат тагот Турнир

ПРВА ЛИГА: Финална битка за место во Плеј оф

Денеска се играат претпоследните турнири во Прва лига

Прочитај повеќе

Аеродром го збриша Борец, Скопје 2020 на максимум

Одиграни два меча од викенд турнирите во Прва лига

Прочитај повеќе

Струга со две нови имиња пред стартот на сезоната

Две нови имиња ќе има во составот на Струга за следната сезона

Прочитај повеќе

СТРУГА 2020: Седмото место за Е. Пелистер 2

Битолчани по голема битка го добија мечот со Струга

Прочитај повеќе

СТРУГА 2020: Вардар 1961 се чекираше во финале

Во финалето на турнирот на Струга ќе играат Вардар и Е. Пелистер

Прочитај повеќе