Вести што го содржат тагот Прва лига

Прволигашите објавија прекин на првенството

Клубовите од Прва лига ракомет, решија да го прекинат првенството

Прочитај повеќе

Прволигашите утре ќе објават бојкот

Прволигашите во ракомет и кошарка ќе објават прекин на шампионатите, проблем - ваучерот

Прочитај повеќе

КЛ7 го освои и Богданци

КЛ7 победи уште еден досега непоразен тим

Прочитај повеќе

РФМ ги укинува судиските такси за Прва лига

Се додека не биде одговорено на прашањето со ваучерите, прволигашите нема да плаќаат судиски и делегатски такси за своите натпревари

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА 1: Прилеп се искачи на врвот

Прва лига, Група 1. Резултати и кратки извештаи

Прочитај повеќе