Вести што го содржат тагот Авенсоа

Кипријановска се сели во Франција

Македонската репрезентативка ќе игра во француски клуб следната сезона

Прочитај повеќе

Иван Марковски заминува од Авенсоа

Македонскиот тренер се раздели со францускиот клуб

Прочитај повеќе

Марковски стигна на врвот, но...

Марковски е лидер во шампионатот, но нема да игра во повисок ранг дури и да стане првак

Прочитај повеќе

Марковски го освои турнирот во Лил

Авенсоа на Иван Марковски триумфираше на „Венус Куп“

Прочитај повеќе

Марковски уште четири години во Авенсоа

Македонскиот тренер ќе остане на кормилото на Авенсоа подолг период

Прочитај повеќе