Вести што го содржат тагот Мартин Серафимов

Серафимов ги брка Тимо и Чковребадѕе

Се води трка и на листата на најдобри стрелци

Прочитај повеќе

Серафимов најдобар стрелец во Плоцк

Десниот бек на македонската кадетска репрезентација постигна 34 гола на три натпревари

Прочитај повеќе

Тесен пораз од Полска, 14-ка од Серафимов

Кадетската репрезентација на Македонија беше тесно поразена од домаќинот Полска

Прочитај повеќе

Сезона за Мартин Серафимов

Липовина не дојде, Металург се откажа од Ивановиќ. Шанса да излезе на големата сцена ќе добие Мартин Серафимов

Прочитај повеќе