Вести што го содржат тагот Мартин Серафимов

Серафимов на излезна врата од Металург

Големиот потенцијал на македонскиот ракомет, заминува од матичното јато

Прочитај повеќе

Металург без позитивниот Серафимов во Тулуз

Мартин Серафимов е Ковид позитивниот ракометар во Металург

Прочитај повеќе

Брестовац направи принудна измена

Селекторот на Македонија направи една измена во составот за „Недела на ЕХФ“

Прочитај повеќе

Серафимов втор стрелец на СП

Мартин Серафимов е втор стрелец на СП

Прочитај повеќе

Димитриоски потпиша за Вардар, следни Серафимов и Арсеновски?

Димитриоски е првиот македонски репрезентативец што направи трансфер во Вардар сезонава

Прочитај повеќе