Вести што го содржат тагот Тренер

Шампионот ГОГ најде нов тренер

Најдобриот дански клуб најде замена за тренерот кој им замина во Флензбург

Прочитај повеќе

Нов тренер за Митревски, Андерсон замина од Порто

Изненадувачки потег од португалскиот тим

Прочитај повеќе

Прилеп го претстави новиот тренер

Нов кормилар во прилепскиот тим

Прочитај повеќе

Мулти Есенс назначи нов тренер

Познато име на клупата на новиот суперлигаш

Прочитај повеќе

На местото на Кастратовиќ доаѓа Шпанец

Саудискиот клуб Ал Мадар ангажираше шпански тренер на местото на Зоран Кастровиќ

Прочитај повеќе