Вести што го содржат тагот Тренер

Алушoвски останува „викинг“ уште три сезони!

Познатиот македонски тренер ја продолжува соработката со тимот од Исланд

Прочитај повеќе

Aце Јоновски продолжи со Интерактив: Тој е полн погодок за нас

Македонскиот тренер потпиша договор до 2024

Прочитај повеќе

Вајлупов останува во Брест, како тренер?!

Белоруското крило е најавено како засилување на Веспрем за следната сезона, но дали ќе биде така?

Прочитај повеќе

Раде Стојановиќ заминува од Охрид

Поранешниот репрезентативец, Раде Стојановиќ по три сезони ќе се раздели со Охрид

Прочитај повеќе

Мешков Брест има нов тренер

Шпанецот замина, на неговото место доаѓа домашен тренер

Прочитај повеќе