Вести што го содржат тагот струга турнир

Струга тргна победнички, падна Пролетер

Струга го изненади Пролетер на отворањето на турнирот

Прочитај повеќе

СТРУГА 2018: Целје и Констанца за пехарот

Во финалето на струшкиот турнир ќе се сретнат екипите што пред две недели го прекинаа дуелот поради груба игра

Прочитај повеќе

Митревски го сопре Железничар

Македонскиот голман со 14 интервенции го зпре Вујо на патот кон финалето во Струга

Прочитај повеќе

Струга почна добро, заврши лошо

Струга одигра добра прва четвртина, потоа се разбудија и Швеѓаните

Прочитај повеќе

СТРУГА 2018: Резултати и распоред за денеска

Струга, конечно, ќе види сонце, а на теренот очекуваме искри

Прочитај повеќе