Вести што го содржат тагот Младост 09

ПРВА ЛИГА ПЛЕЈ ОФ: Јуниор го предизвика Работнички

Скопскиот тим со победа го отвори шестото коло во Првата Плеј Оф лига

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА 2: Лидерот загуби бод, Македонија Ѓ. П. сериозно по плеј оф

ПРВА ЛИГА 2: Македонија Ѓ. П. игра над очекувањата, лидерот загуби бод на домашен терен

Прочитај повеќе

Стоилов: Да се спаси ракометот на југот

Ќе се формира Ракометна Академија во Богданци со цел овој град повторно да го врати ракометниот сјај

Прочитај повеќе

Младост ќе игра Супер лига

Богданци ќе има суперлигаш, ракометарите се состанаа со управата

Прочитај повеќе

Младост самоиницијативно почна со тренинзи

Екипата самоиницијативно ги почна подготовките за сезоната во која не знае дали ќе игра

Прочитај повеќе