Вести што го содржат тагот Унгарија

Адиос Шпанија!

Шпанија е елиминирана од Олимпискиот турнир. Денеска за нивното заминување се погрижи Шведска

Прочитај повеќе

Веспрем најде замена за Мораеш

Некогашниот вардаров пикер веројатно ќе оди во Португалија, а Веспрем донесе замена

Прочитај повеќе

Унгарија го освои женското ЕХФ Еуро У19

Годините вложувања даваат резултати

Прочитај повеќе

Сегед е шампион на Унгарија!

Веспрем ја комплетираше лошата сезона со губење на шампионската титула во Унгарија

Прочитај повеќе

Манасков стигна до 500 гола за Веспрем

Македонскиот ракометар запиша јубилеен гол

Прочитај повеќе