Вести што го содржат тагот Унгарија

Ја избегнуваме и Унгарија во ждрепката за ЕП

Македонија по десет години пауза, утре одново ќе се најде во ждрепка за Европско првенство

Прочитај повеќе

Унгарија назначи нов селектор

Шпански тренер на клупата на унгарскиот тим

Прочитај повеќе

Унгарија повторно се врти кон Шпанец

Старо-нова амбиција, старо-нов тренер на клупата на Унгарија

Прочитај повеќе

Унгарија ќе го менува ракометот од „корен“

Суспендирани се Ласло Наѓ и Каталин Палингер, Веспрем, Сегед, репрезентациите стануваат мета

Прочитај повеќе

13 години од убиството на пикерот Козма

На денешен ден пред 13 години Веспрем беше завиен во црно

Прочитај повеќе