Вести што го содржат тагот Израел

Израел го освои ЕХФ Шампионатот!

Конечен епилог што не го очекувавме

Прочитај повеќе

Сензација во Варна: Израел е во финале!

Најголемиот фаворит имаше лош ден и плати висока цена

Прочитај повеќе

Чаневски се сели во Израел

Македонски голман ќе ги брани боите на израелски клуб во следните две сезони

Прочитај повеќе

Кореја прв пат со европски селектор

За прв пат репрезентацијата на Јужна Кореја ќе има европски селектор

Прочитај повеќе

Откажан мечот со Израел, тројца позитивни кај гостите

Македонија и Израел нема да го одиграат вториот натпревар

Прочитај повеќе