Вести што го содржат тагот Русија

Чеховски медведи се откажаа од ЛШ

Русија нема да аплицира за вајлд карта за Лигата на шампионите следната сезона

Прочитај повеќе

Ристовска ќе игра во ЛШ следна сезона

ЦСКА Москва не успеа да стигне до пласман на ЛШ, но конкурентите и направија услуга

Прочитај повеќе

Бадијала засилувања, Ч. Медведи пак е шампион!

Предвремен крај на првенството во Русија

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Лазаров патентираше свој шут

Колку играчи можат да кажат дека патентирале свој шут, своја финта?

Прочитај повеќе

Русија до странците: Одете си уште денеска

Русија планира првенствата да ги заврши летоска

Прочитај повеќе