Вести што го содржат тагот Романија

Поканиле погрешен тим во Лигата на шампионите

Локалниот тим почнал да бара пари за играчи и играње во ЛШ

Прочитај повеќе

Бузау го доби потписот на Малашинскас

Најдобриот литвански играч оди од Бундеслига во Романија

Прочитај повеќе

Стеауа се враќа, прави силен тим

Се засилува најуспениот романски клуб. Прави екипа што ќе се бори за титула со тимот на Чави Пасквал

Прочитај повеќе

Колку тежи женската лига во Романија? Буџетот е вртоглав...

Седум екипи имаат буџет поголем од 1 милион евра!

Прочитај повеќе

Два од два за кадетите (ФОТО)

Кадетите добро поминаа на дуелите со Романија

Прочитај повеќе