Вести што го содржат тагот Липовина

РНЛ „спрема“ дочек за Талески

Македонскиот репрезентативец утре се враќа во САП Арена

Прочитај повеќе

Екс играч на Металург, смени дрес во Бундес лигата

Трансфери Бундес Лига

Прочитај повеќе

МЕТАЛУРГ ОТПАДНА: Липовина во Хутенберг

Владан Липовина ја одбра Бундес лигата пред ЛШ и СЕХА Гаспром. Го одби Металург и ќе игра во новиот бундеслигаш

Прочитај повеќе