Вести што го содржат тагот Криштопанс

Вардар без Дизингер, се врати Криштопанс

Германецот нема да настапи на мечот со Мешков Брест

Прочитај повеќе

ЛОШИ ВЕСТИ: Криштопанс остана во Скопје

Летонецот нема да може да помогне ниту на реванш натпреварот со Келце

Прочитај повеќе

Криштопанс ќе биде спремен за Келце

Летонецот ќе паузира само неколку дена

Прочитај повеќе

Бековите Дибиров и Чупиќ ја средија Војводина

Вардар со искомбиниран состав ја победи Војводина

Прочитај повеќе

И Нигерија си има Криштопанс и Скубе

Највисокиот и најнискиот играч на Јуниорското СП се од Нигерија. Разликата меѓу нив е 60 см!

Прочитај повеќе