Вести што го содржат тагот Криштопанс

Вардар со Криштопанс против ПИК Сегед!

Со оглед на тоа дека не играше за Берлин во ЕХФ Куп, ќе може да заигра за Вардар во 1/4 финалето на ЛШ

Прочитај повеќе

Блесна Томовски, се налути Криштопанс...

Бундес лига: Томовски одличен, бодови за Кузмановски, Криштопанс го спаси новиот тренер

Прочитај повеќе

Бадијала им е и Криштопанс

Берлин запиша втор пораз од аутсајдер по доаѓањето на Летонецот

Прочитај повеќе

Криштопанс дебитираше со победа во Бундес

Летонецот играше важна улога во дерби победата на Берлин

Прочитај повеќе

Криштопанс: Вардар, Ти Благодарам!

Летонецот е нов играч на Берлин

Прочитај повеќе