Вести што го содржат тагот Шах

ШАХ: Против Бер Шева за крај на ЕКК

Алкалоид денеска за крај на турнирот ќе игра со израелскиот тим Бер Шева

Прочитај повеќе

ШАХ: Алкалоид денеска на се или ништо

Денеска на мегдан се четирите непоразени екипи. Почнува битката за големиот пехар

Прочитај повеќе

ШАХ: Вердер покосен со 5-1

Трета победа на македонскиот клуб. Денеска големо дерби на програмата

Прочитај повеќе

ШАХ: Втората победа е со 5.5 поени

Втора победа на Алкалоид на Европскиот Клупски Куп

Прочитај повеќе

ШАХ: Алкалоид тргна со 6-0

Максимална победа на Алкалоид на стартот на Европскиот Клупски Куп

Прочитај повеќе