Вести што го содржат тагот Шах

ШК Алкалоид повторно во борба за ЕКК 2021

Алкалоид во Струга ќе се бори за ЕКК пехарот

Прочитај повеќе

ШАХ: Алкалоид 2019 со рекорден број учесници

​Меѓународен турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД 2019

Прочитај повеќе

Алкалоид на четвртото место на Европскиот Клупски Куп

Македонскиот клуб се пласираше на четвртото место на ЕКК

Прочитај повеќе

Алкалоид со нова 5-1 победа, денеска се игра за медал

Висока победа на Алкалоид, се се решава денска

Прочитај повеќе

Прва максимална 6-0 победа на Алкалоид

Прва максимална победа на Алкалоид

Прочитај повеќе