Вести што го содржат тагот Алкалоид

Алкалоид денеска на мегдан со Хапоел

Алкалоид денеска ќе игра против израелски противник

Прочитај повеќе

Алкалоид ги претстави Лазаров и новиот тим

Алкалоид денеска пред јавноста го претстави новиот тренер и измените во составот за следната сезона

Прочитај повеќе

Aлкалоид борбено со АЕК, на крајот на шесто место

Новиот македонски суперлигаш одигра израмнет меч и со еден од најдобрите грчки тимови

Прочитај повеќе

Алкалоид со реми до трето место во Струга

Бутел и Алкалоид ремизираа, а тој резултат му одговараше на помладиот скопски тим

Прочитај повеќе

Лазаров: Имам тим што ќе стане во три по полноќ за да тренира

Алкалоид е пријатно изненадување на турнирот во Струга

Прочитај повеќе