Вести што го содржат тагот Алкалоид

Алкалоид заврши со настапот во Белград

Алкалоид заврши со настапот на турнирот во Белград

Прочитај повеќе

Алкалоид е победник на турнирот во Нант!

Младата екипа на Алкалоид го освои турнирот што се одржа во Нант, Франција

Прочитај повеќе

Алкалоид во финале во Нант!

Екипата на Алкалоид до 16 години ќе игра во финалето на турнирот во Франција

Прочитај повеќе

Алкалоид со пет од пет до полуфинале во Нант!

Алкалоид победи на сите пет натпревари во групната фаза и се пласираше во полуфиналето на турнирот во Нант

Прочитај повеќе

Алкалоид е пред полуфинале во Нант

Трета победа извојуваа младите ракометари на Алкалоид на турнирот во ФранциJа

Прочитај повеќе