Вести што го содржат тагот Алкалоид

Алкалоид претставен во Европската лига

Алкалоид претставен во Европската лига

Прочитај повеќе

Алкалоид ќе учествува на Светскиот сениорски екипен шампионат за ветерани за 2023 година

Најсилното шаховско натпреварување за сениори/ветерани во светот, ќе се одржи од 18 до 29 септември, во хотел Изгрев (Струга).

Прочитај повеќе

Алкалоид со „40'“ ја отвори новата сезона

Прва победа на Алкалоид во новата сезона

Прочитај повеќе

АЛКАЛОИД - СКОПЈЕ 2020 - КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ

Скопје - Алкалоид - Кликни и Гледај

Прочитај повеќе

Суперлига: Алкалоид и Скопје ја креваат завесата

Денеска се игра првиот натпревар од новата сезона во машката Суперлига

Прочитај повеќе