Вести што го содржат тагот Алкалоид

Алкалоид ќе учествува на Светското екипно шаховско првенство за сениори/ветерани за 2023 година

Алкалоид ќе учествува на Светското екипно шаховско првенство

Прочитај повеќе

Пионерите на Алкалоид го преслушаа ПИК Сегед

Турнир на ракометната академија на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

Пионерите на Алкалоид на гости кај ПИК Сегед

Најмладите алкалоидовци ќе се испробаат против звучни имиња

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кирил Лазаров и Пепи Манасков заедно на терен против вицепрвакот

Кирил Лазаров и Пепи Манасков повторно играа за ист тим на терен

Прочитај повеќе

Алкалоид во група, Вардар во втор шешир?

Како ќе изгледа европската сезона во Македонија следната сезона

Прочитај повеќе