Вести што го содржат тагот Дуарте

Место во Вардар, во Германија

Португалскиот ас следната сезона ќе игра во Бундес лигата

Прочитај повеќе

Жилберто Дуарте доаѓа во Вардар

Маркантниот Португалец е третиот нов играч на Вардар за следната сезона

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Хенигман, Кулеш, Дуарте...

Интересни трансфери се реализираат периодов

Прочитај повеќе

Ѕвездата на Монпеље извиси за ОИ Токио

Португалија има три леви бека, а фали едно големо име

Прочитај повеќе

Шок за Португалија: Најдобриот го пропушта ЕП!

Португалија без најпознатиот играч оди на ЕП

Прочитај повеќе