Вести што го содржат тагот Томи Јагуриноски

Брестовац: Уште сме со млечни заби

Тренерот на Металург бара разбирање и трпение, резултатите ќе дојдат

Прочитај повеќе

Јагуриноски му пресуди на Веспрем

Гол во последната секунда за победа на јуниорската репрезентација на Македонија над Веспрем

Прочитај повеќе

Петте минути на Мице Шилегов

По казната на Јагуриноски, Македонија ќе смислува нови тактички решенија

Прочитај повеќе