Вести што го содржат тагот Суспензија

ЕХФ го суспендираше Вујовиќ

Три натпревари суспензија затоа што го влечел за рака судијата на натпревар од ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Кил го суспендираше Цајц

Кристијан Цајц и Кил ги откопаа воените секири. Заминувањето на некогашниот репрезентативец е неизбежно

Прочитај повеќе

Заврши ЕП за Шилович

Два меча суспензија значи и крај на ЕП за Шилович

Прочитај повеќе

20 месеци суспензија за Русинките

ЕХФ ги суспендираше руските репрезентативки цели 20 месеци. Сега води постапка против Руската ракометна федерација

Прочитај повеќе

Доживотна суспензија за рускиот селектор?

Селекторот на Русија У19 е сменет сред првенство, но тоа ќе му биде помалата грижа

Прочитај повеќе