Вести што го содржат тагот Цепелин

PLAY OF THE DAY- Цепелинот на Мартин Серафимов (ВИДЕО)

Голот со кој Мартин Серафимов му донесе пласман во финалето на групата на РК Алкалоид

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Митревски го сруши цепелинот на ПИК Сегед

ВИДЕО: Никола Митревски против цепелинот на ПИК Сегед

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Кога летаат македонските цепелини

Погледнете го специјалитетот на македонската репрезентација

Прочитај повеќе

Почина креаторот на додавањето цепелин

Бернард Кемпа, човекот кој го измисли атрактивното додавање замина во легендите

Прочитај повеќе