Вести што го содржат тагот Ранкинг

ЕХФ: Вардар не е ни меѓу Топ 5 кандидати за титула

ЕХФ состави список на фаворити, а бранителот на пехарот го нема ниту меѓу првите пет

Прочитај повеќе

Ќе го нема веќе ракометот што го знаеме

ЕХФ ќе ја смени Лигата на шампионите и ќе му зададе тежок удар на ракометот

Прочитај повеќе

Рекордно висок клупски ранкинг на Македонија!

Македонија на клупската сцена е веднаш зад Германија и Франција

Прочитај повеќе

Има место за Вардар и во новата ЛШ, за ЕХФ Куп во квалификации

Вардар има сигурно место и во новата ЛШ се додека Македонија котира високо на ранг листата.

Прочитај повеќе

За ЕХФ Вардар веќе не е кандидат за Ф4

Најнов ранкинг на ЕХФ, Вардар не е кандидат за Фајнал Фор

Прочитај повеќе