Вести што го содржат тагот Полска

Трет селектор за три месеци

Полска во потрага по тренер што ќе ја води репрезентацијата

Прочитај повеќе

Десподовска продолжува со Кобержице

Македонската интернационалка потпиша продолжување на договор со полскиот клуб

Прочитај повеќе

Романија и Пасквал на сѐ или ништо

Денеска ќе се играат три натпревари од квалификациите за ЕП 2024

Прочитај повеќе

ЛШ: Висла и Келце против Французите, каде да гледате?

Последни натпревари од претпоследното коло во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Полска има нов селектор! Легендарен играч ќе ја води во март

Полскат федерација го објави наследникот на Патрик Ромбел на клупата, за мартовските квалификации за ЕП 2024

Прочитај повеќе