Вести што го содржат тагот Полска

На Данците не им се доаѓа рангирањето за ждрепката

Данците се чудат како Полска може да биде во првиот шешир, а Холандија и Шведска во вториот

Прочитај повеќе

Maкедонија би била во втор шешир за СП

Македонија ќе избегне неколку сериозни противници, меѓу кои и домаќинот на СП

Прочитај повеќе

Полска не сака да игра со Русија

Квалификации за ЕП Македонија/Словенија/Ц. Гора

Прочитај повеќе

Шпанија во полуфинале, Полска пропушти шанса за сензација

Шпанија предводена од Кањељас, Македа и Сармиенто ќе игра во полуфиналето на ЕП

Прочитај повеќе

Мечот ќе почне, а Полска уште чека резултати од тест

Веќе не е ни интересно, ни смешно. ЕП се претвори во пародија

Прочитај повеќе