Вести што го содржат тагот Мотор

Мешков Брест на битолски радар

Битолчани се заинтересирани за играчите на украинскиот и белорускиот шампион

Прочитај повеќе

Нант не сака да игра со Ч. Медведи, ЕХФ одобри

Францускиот клуб го информираше ЕХФ дека не сака да ги пречека руските ракометари

Прочитај повеќе

Шебетиќ: Пред да слетаме - згасна аеродромот!

Како хрватскиот играч, член на Мотор Запорожје заглави во Украина

Прочитај повеќе

Нема евро ракомет во Украина

Клубовите не сакаат да патуваат и играат во Украина

Прочитај повеќе

Флензбург ги олади Пасквал и Динамо

Германците во Романија дојдоа без тренер и без седум играчи

Прочитај повеќе