Вести што го содржат тагот Македонија У17

Савевски денеска го собира кадетскиот тим

Јуниорките завршија вчера, денеска почнуваат кадетките

Прочитај повеќе

Гркинките на прием кај претседателот

Грчките ракометарки кои беа исфрлени од ЕХФ првенството затоа што не сакаа да играат, дома ги слават како херои

Прочитај повеќе

Словенија победник, Македонија четврта

Словенија е победник на ЕХФ Чепионшип што се одржа во Македонија. Нашиот тим го освои четвртото место

Прочитај повеќе

Нема ЕХФ Еуро, висок пораз на кадетките

Македонската репрезентација до 17 години беше поразена од Полска во дуелот за првото место во групата

Прочитај повеќе

Со Полска за финале

Македонија ги совлада и Фарски Острови и утре против Полска ќе игра за финале на ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе