Вести што го содржат тагот голман

Дупјачанец две години плус во Автокоманда

Металург ќе го задржи искусниот голман и во следните две сезони

Прочитај повеќе

Томовски одново во тимот на колото!

Македонскиот голман одново во идеалната постава на колото во најсилната лига

Прочитај повеќе

Црн ден: Се удави голманот Даниловски

Трагедија

Прочитај повеќе

Нов клуб за вардаровата Бразилка

Некогашниот голман на Вардар, по пет години одново ќе брани во Романија

Прочитај повеќе

Марко Кизиќ потпиша за Е. Пелистер!

Репрезентативниот голман се сели од Вардар во Е. Пелистер

Прочитај повеќе